שינוי מהותי אינו קל ליישום. נסו להתחיל מהפן החזותי ולעשות מהפך קל אצלכם בבית

זה לא הולך להיות פוסט על המעבר ללונדון. טוב, אולי רק תובנות ממנו. ועוד קצת. בעוד הספר של מארק טווין והסרט עם מרפי ואקרויד חקוקים בזכרוני וגורמים לי לזכור, משום מה, רק את החלק הטוב שבסיפור, הרי שאותו גורל, כמו אצל אותם תאומים זהים, נחלק לטוב ולרע. בחיים האמיתיים אין בהכרח אבקות קסם ולא תמיד מספיק (או כדאי) שנחכה לשינוי פיזי מהותי כדי שנצליח לגרום לשינוי פנימי. והנה אני משתמשת בקלישאה (או לפחות בחלק ממנה):  "הֶיה אתה השינוי". הציטוט החלקי של מהטמה גנדי קיבל ממני בולטות אלטרואיסטית, אך מובן שהאינטרסט האישי קיים ומהווה קטליזטור לשינוי סדרי עולם פרטיים.
ולמה הגברת על השופל הקטן (זאתי החפרנית, כן?) מתכוונת? בין היתר לעובדה שכולנו מצליחים לפספס דברים טובים ולא לקלוט אותם ברגע האמת. קחו לדוגמה את הניסוי שיזם ה"וושינגטון פוסט" ברכבת התחתית של וושינגטון לפני שש שנים. כנר מוערך בשם ג'ושוע בל, שכרטיסים לקונצרטים שלו נמכרים בהמוניהם (ולא בזול), הופיע בשעת עומס בתחנת הרכבת התחתית כשהוא עוטה בגדי רחוב וחובש כובע מצחיה כמסווה. רק כשבעה מתוך יותר מאלף עוברי אורח שחלפו על פני הוירטואוז עצרו להאזין ליצירות המופת שניגן. וזה לא רק חוש השמיעה שמאכזב. גם יתר החושים מסתגלים יפה לשגרה ומתערפלים בקלות, והתחושה הזו מתעצמת נוכח זר שמגיע לביקור או פעוט שמתמלא פליאה מכל דבר פשוט (עבורנו).

הנה עוד דוגמה. כמה מכם היו עוצרים להצטלם עם המאוורר הזה? (עוצרים אמרתי. לאסוף, גם אני הייתי אוספת):


 

וכמה מכם העלו תמונה לצד המונומנט המופלא של אמנית הרדי מייד טל טנא צ'צ'קס?

 

ומן המקרו אל המיקרו. גם בעיצוב הבית חפצים שנמאס לכם מהם ובא לכם לזרוק – הם בדיוק האוצר הבלום עבור אנשים כמוני שרוצים מאוד לאסוף אותם אל הבית לשדרוג ולרנסאנס עיצובי. נכון שכשנמאס אז נמאס (גם אני עשיתי ניקוי מסיבי בקיץ האחרון, לפני שהעתקתי את מקום מגוריי לממלכה עלומה אי שם בין האוקיינוס האטלנטי לים הצפוני), אבל הנה מצורפים כאן רעיונות שמעניקים חיים חדשים בהענקת מקום חדש, לפעמים שונה מהמקובל ובקונטקסט אחר, ובפעמים אחרות גם דרך שדרוג קל שנותן להם טוויסט מעניין ומקורי.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ומן המיקרו למיקרו-מיקרו – נסו לקבל השראה עצמית ולעשות שינוי קטן או שדרוג פצפון שינסוך בכם ביטחון לנסות ולהשיג את השינוי המיוחל. אני יודעת שאני הולכת לעשות את זה.

ועם או בלי קשר, עצרו רגע. תקשיבו.

      

המאוורר הגדול בישראל בכיכר רבין - טל טנא צ'צ'קס (צילום: אריק סולטן)

משנה מקום משנה מזל

מקרר ישן כמקום אחסון;  צנצת מעוצבת כבסיס למנורה; כבלים סבוכים בסידור מרענן

נורה שרופה הופכת לרעיון מבריק: אגרטל תלוי;  אמבטיה שהעתיקה את מקומה לחלל המגורים

ספסל קטן של איקאה בקומפוזיציה שמשנה את ייעודו;  כדור ים כגוף תאורה משובב