מאז רוקנתי, מכרתי וארזתי לפני יותר משנה את תכולת ביתי הארצישראלי, לפני שעברנו לבירת הממלכה הבריטית, למדתי כמה דברים חשובים:

  • לארוז לקראת מעבר זה בכלל לא כיף

  • רכוש רב זה דבר מאוד מעייף ומתיש

  • שווה להיות בסביבה של מי שהתעייף מרכושו ואין לו כוח לשמור כלום (נכון חברים?)

ומסקנה רגעית (שלא תחזיק מעמד הרבה זמן, לרווחת הכלכלה העולמית): לא כל דבר יפה שאני רואה צריך להיות שלי במיידי. זו לא באמת היתה מסקנה מושכלת, אלא יותר אחת שהגעתי אליה באדיבות המטבע המקומי, שהבהיר לי שאני ממש לא יכולה להרשות לעצמי לרכוש כל דבר שאני רואה. במיוחד לאור העובדה שאני נחשבת למלכ"ר, כך לפחות הוא-שאיתי מכנה אותי. וגם מכיוון שעדיין לא השגתי לעצמי עבודה מקומית ראויה שמשלמת בפאונדים.

אי לכך ובהתאם לזאת נדרשתי לרסן בדחיפות את יצר הקניות שלי, ואת זה שנגרר בעקבותיו, ההתבכיינות, ולחזור למוד הצ'ירלידינג הטבעי שלי. שהרי זה לא בדיאנאיי שלי להישאר מבואסת וחסרת-כל. אז אם המצלצלין אינם מאפשרין - יוצרים. גם אם כל המחסן שלי המתפקע בציוד יצירה אינו כאן לצידי.

חומרי גלם ראשוניים: קופסאות קרטון וניירות אריזה. באירופה הקלאסית אורזים יפה דברים פשוטים שמזמינים אונליין. היתה פעם שבה קיבלתי קופסת ענק, עד כדי כך שניסיתי להיזכר באיזו הזדמנות הזמנתי עוגת יומולדת גדולה עם חשפנית בתוכה, רק כדי לגלות שזה בעצם סט הסירים החדש. במשלוח החמישי החלטתי להדליק נר זיכרון לזכרם של יערות הגשם שביקרתי בהם בקוסטה ריקה. שאריות האריזה שיצרו בלגן איום בבית (זריקתם לפח בכלל לא היתה אופציה) היו מבחינתי קטליזטור מבורך להתחיל ולסיים את עבודות היצירה שלי בלי שנת חל"ת באמצע. יצרתי כמה אלמנטים קישוטיים לבית החדש שעברנו אליו והיה ריק לגמרי בטכניקות של עיסת נייר או קרטון. את טכניקת רהיטי הקרטון המהנה למדתי לפני שנים, אצל האחת והיחידה: אנג'לה בן אליעזר, ועד היום אני משתמשת בה כדי ליצור אלמנטים מרהיבים. הנה כמה דוגמאות:

טוויסט על ה-Trophy Head: מתלה לכובעים בצורת ראש אנושי, לפי הטכניקה הזו.

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

ועוד אחד משעשע, בצורת ה-Road runner החמקן, להעברת המסר החשוב: Anything's possible! (אל דאגה: אף אחד לא קיפח את חייו במהלך הפרויקט ולא נעשה שום רוד קיל).

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

שידת צד בצורת בובת המומיג'י נטליהנצר למשפחת בובות המסרים המתוקות,

לפי הטכניקה שכאן.

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

קישוט תאורה בצורת קפקייק עשוי מקרטון, שחוררתי כמספר נורות הגרלנדה

קישטתי בעזרת וואשי טייפ, ולבסוף הכנסתי את הנורות אל תוך החורים, לפי הסדר.

 

ואחרונות חביבות להפעם: מסגרות קרטון צבעוניות בששה שלבים:

  • ראשית, חותכים שתי יריעות קרטון לפי הצורה הרצויה.

  • ​אני השתמשתי במסגרות פלסטיק קטנות כמסגרת פנימית, אבל כמובן שאפשר ליצור כאלה מקרטון, בצורה דומה למסגרת הראשונה. מסמנים את המרכז וחותכים חלון עבור התמונה.

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

  • מדביקים את שתי חתיכות הקרטון זו לזו ועוטפים בכמה שכבות נייר עיתון או נייר חום.

  • לאחר שהתייבשו כליל, מדביקים את המסגרת העליונה מסביב לחלון התמונה בעזרת דבק חם ומרססים באופן אחיד.

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

  • לאפקט דיסטרסינג, משפשפים את המסגרת במקומות הרצויים בעזרת נר, מנקים את עודפי השעווה וצובעים באחידות בצבע כהה. לאחר שהתייבש הצבע, משייפים בעדינות בעזרת נייר לטש היכן שנמרחה השעווה. אם רוצים לעשות סטנסיל הפוך, אפשר להכין מדבקות ולהדביקן טרום הצביעה בגוון כהה.

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

  • אפשר לבחור לקשט גם אחרת, כיד הדמיון הטובה.

פ​

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

פ

בהצלחה!

קרטון של יצירתיות