ביקור ביריד יצירות ועבודות יד (ותודה לאסתר שהזכירה לי...) גרם לי להתוודע למוצר מרגש ומלא פוטנציאל: פלסטיק מתכווץ. בדוכן של המאיירת המוכשרת אלה מסטרס ראיתי פריטים משובבי-לב שנראים כאילו יוצרו מלוח מפל עבה במיוחד. מסטרס סיפרה לי שמדובר ביריעות פלסטיק מתכווצות, וכשחזרתי הביתה מיד קראתי עליהן בעיון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדובר במוצר שאמור להיות מאוד קל ופשוט לשימוש (שכמובן שרכשתי באיביי, חוויות בהמשך). מעולה למי שאינו מתמחה ביצירות קטנות ומדויקות, שכן הוא מתכווץ לכדי שישית מגודלו המקורי. המוצר מתאים גם ליצירות הילדודס, שנוטות להיות גדולות מדי ולהתפרס הרבה מעבר לגודלו של מקרר ממוצע. אז איך עובדים עם יריעות הפלסטיק? מציירים עליהן ביד חופשית, מחתימים בעזרת חותמות מעניינות (יש גם דפים המתאימים להדפסה במדפסת הביתית), ואז צובעים את היצירה.

 

 

 

 

 

 

 

 

אם רוצים, גוזרים במספריים (ואפשר גם מספרי צורות או פאנצ'ים) ומחממים (בעזרת מכשיר ה-embossing או בתנור חם) בטמפרטורה גבוהה למשך מספר דקות. למי שמתכוון להפוך את היצירה שלו לתכשיט - אל תשכחו לחורר, בעזרת מחורר פשוט, חור במקום הרצוי.

 

 

 

 

 

 

 

 

היצירה מתכווצת ומתעבה, וביחס ישר גם הצבעים בהם השתמשתם, אז הקפידו לבחור בגוונים בהירים מאוד - אם אתם מעוניינים שהצבעים לא יהפכו כהים מדי בתהליך ההתכווצות.

 

 

 

 

 

 

 

 

שימו לב שבתחילת החימום צורתו של הפלסטיק מתעוותת עד לרמה מדאיגה, אבל אין פחד: הוא יחזור לאיתנו תוך כדי תהליך. ולאחר סיום הכיווץ תוכלו להשתמש ביריעה של נייר אפייה ובחפץ כבד ושטוח, כדי לעזור להשטיח את היצירה לגמרי.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

בהצלחה! ואל תשכחו להשוויץ בעבודות שלכם... אני אעשה זאת ברגע שאכין את היצירה שלי :)

My latest purchase. By this artist

Neat necklace toturial

Simply draw or stamp on the plastic sheet - and then heat it (with your best shot...)

You don't nesecarily need to draw... you can just cut the plastic in a desired shape

The web is filled with creative ideas. Just google "shrink plastic"

Unlike this situation, this one shrinks in hot temperature...

 

מותק, הפלסטיק התכווץ!